Zamknij

Giełda Staroci w Białej: miejsce spotkania pasjonatów historii. Znamy terminy na cały rok

14:44, 13.01.2024 Agata Rucińska Aktualizacja: 16:12, 13.01.2024
Skomentuj fot. archiwum BR fot. archiwum BR

Giełda Staroci, organizowana regularnie przez Urząd Miejski, to nie tylko wymiana unikalnych przedmiotów, ale także spotkanie pasjonatów, którzy chcą zakosztować kawałka przeszłości. 

Giełda Staroci: Jak wziąć udział, jako wystawca

Aby wziąć udział w Giełdzie Staroci w Białej, wystarczy zgłosić swój udział na adres e-mail: [email protected]. Procedura jest prosta, ale warto działać szybko, ponieważ o decyzji o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, rodzaj asortymentu, numer telefonu, adres e-mail oraz wymiary stoiska (szerokość i długość).

Zasady uczestnictwa

Organizator zadbał o przejrzyste zasady uczestnictwa, aby każdy wystawca mógł spokojnie przygotować się do wydarzenia. Rezerwacja miejsc jest prowadzona przez organizatora, a wystawcy mogą zajmować swoje stanowiska od godziny 6.00 w dniu wydarzenia. Warto zaznaczyć, że przeróbki stoisk do płyty pl. Wojska Polskiego są zabronione. Organizator podkreśla również znaczenie schludności wystroju stoisk, a po zakończeniu Giełdy Staroci, każdy wystawca zobowiązany jest do posprzątania swojego miejsca.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Podczas wydarzenia, wystawcy powinni ściśle przestrzegać przepisów przeciwpożarowych i BHP. Surowy zakaz spożywania alkoholu na terenie pl. Wojska Polskiego ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Każdy wystawca ponosi pełną odpowiedzialność za stan i jakość oferowanych przedmiotów. Organizator nie odpowiada za ewentualne szkody wynikłe z różnych przyczyn losowych, takich jak kradzież, ogień, wichura czy eksplozja.

Ostrzeżenie przed niedozwolonymi przedmiotami

Warto zaznaczyć, że organizator surowo zabrania wnoszenia i oferowania do sprzedaży przedmiotów, których posiadanie jest zabronione z mocy prawa. Wśród nich znajdują się również przedmioty mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia, a także te, które obrażają uczucia religijne, prezentują treści pornograficzne, oraz te związane z bronią palną, amunicją, materiałami wybuchowymi czy niebezpiecznymi substancjami.

Terminy Giełdy Staroci w 2024 roku

 • 20 stycznia
 • 17 lutego
 • 16 marca
 • 20 kwietnia
 • 18 maja
 • 15 czerwca
 • 20 lipca
 • 17 sierpnia
 • 21 września
 • 19 października
 • 16 listopada

Giełda odbywa się w godzinach od 8.00 do 14.00 na terenie placu Wojska Polskiego. 

(Agata Rucińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%