Zamknij

"Złota Rączka" dla seniorów

15:31, 02.02.2024 Elżbieta Rosińska - przewodnicząca Rady Seniorów Aktualizacja: 15:36, 02.02.2024
Skomentuj fot. ilustracyjne fot. ilustracyjne

Wszyscy wiemy ile problemów może sprawić cieknący kran czy zepsuty zamek w drzwiach. To nie tylko irytujące ale również często odbija się na naszym portfelu …. no, a o dobrego fachowca bywa trudno. Dlatego zależało mi, by bielscy seniorzy mieli możliwość korzystania z bezpłatnych drobnych domowych napraw. Stąd zrodził się pomysł na napisanie projektu ogólnomiejskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Niestety w paru edycjach nic z tego nie wyszło, bo ilość oddanych głosów była niewystarczająca. W końcu udało się – zagłosowaliście i dzięki temu projekt „Złota Rączka dla Seniorów” zdobył finansowanie i będzie realizowany w 2024.

Dzięki wygospodarowanym oszczędnościom, Prezydent Jarosław Klimaszewski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom seniorów i zaaprobował wcześniejsze rozpoczęcie w formie pilotażu projektu Złotej Rączki. Tym sposobem, w drugim półroczu ubiegłego roku (lipiec) ruszył długo oczekiwany projekt pn. „Złota Rączka dla seniorów 2023 Bielsku - Białej” adresowany przede wszystkim do posiadaczy Karty Seniora, którzy samotnie prowadzą gospodarstwo domowe i nie mają możliwości dokonania drobnych naprawy we własnym zakresie. Do końca 2023 r z usług drobnych napraw skorzystało ponad 70 osób.

W tym roku, realizacja projektu rozpocznie się już w lutym, po zawarciu niezbędnych umów.

Chciałabym przypomnieć, że usługi obejmują drobne naprawy, takie jak np:

  • naprawa lub montaż zamków i klamek w drzwiach lub mocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, rolet itp., wymiana uszczelek, baterii sanitarnych czy uszczelnianie silikonem przecieków przy wannie, brodziku, umywalce itp. Jak Państwo widzą są to drobne naprawy, więc nie można oczekiwać usług typowo remontowych.
  • Wszystkie niezbędne informacje (w tym zakres usług) znajdziecie Państwo w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej: www. seniorzybielsko.pl

Podobnie jak wcześniej, realizatorem usług będzie Spółdzielnia Socjalna „Synergia” i tam też należy dzwonić aby zamówić usługę tel: 884 168 557.

Drodzy Państwo, jeśli nasuną się Wam jakieś uwagi lub wnioski, to bardzo proszę o podzielenie się nimi z pracownikami Wydziałem Polityki Społecznej pod tel. 33 49 71 753 lub 754 lub e-mail : [email protected]

Jednocześnie przypominam, że w Centrum Seniora (ul. Romana Dmowskiego 6) członkowie Rady Seniorów pełnią dyżury w każdy czwartek w godz. od 11.00 do 13.00.

W pozostałe dni można kontaktować się pod nr telefonu : 518 676 301 lub [email protected]

(Elżbieta Rosińska - przewodnicząca Rady Seniorów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%