Zamknij

Najlepsze przed Tobą. Poradnik o seksie dla osób w dojrzałym wieku

12:43, 03.01.2024 Iwona Krynicka - Silver Oficyna Wydawnicza Aktualizacja: 12:47, 03.01.2024
Skomentuj fot. ilustracyjne fot. ilustracyjne

Jesienią ubiegłego roku ukazał się pierwszy w Polsce poradnik poruszający temat seksualności osób dojrzałych. Autorki – edukatorki seksualne i terapeutki Klaudia Latosik i Olga Żukowicz, w przystępny sposób opisują biologiczne i psychologiczne aspekty seksu w parze i w pojedynkę, weryfikują obiegowe opinie związane z seksualnością seniorów oraz dają praktyczne wskazówki dotyczące czerpania przyjemności z seksu w dojrzałym wieku. Za publikację poradnika odpowiada Oficyna Wydawnicza Silver, kierująca swoją ofertę do silverowych czytelników.

Seksualność dojrzałych osób jest wciąż tematem tabu. Są one postrzegane jako bacie i dziadkowie, którzy czas cielesnych przyjemności mają dawno za sobą. Książka Najlepsze przed Tobą powstała, by oswoić pokolenie silver z tematem aktywności seksualnej i wyjaśnić, że wiek nie musi stanowić dla niej bariery. Celem autorek jest wyzwolenie czytelników ze stereotypowego myślenia na temat seksualności, wspomożenie ich w odkryciu piękna własnej cielesności oraz w zaakceptowaniu procesu starzenia się, a przede wszystkim nakłonienie do postrzegania siebie jako jednostki seksualnej niezależnie od wieku.

Uważam, że Najlepsze przed Tobą jest książką potrzebną na rynku. Stereotypowe myślenie o osobach, które przekroczyły 55. rok życia, bywa stygmatyzujące i sprawia, że one same zaczynają wierzyć w konieczność zanikania sfery seksualności w ich życiu. Tymczasem poradnik pokazuje, że może być zupełnie inaczej

– mówi Iwona Krynicka, właścicielka Oficyny Wydawniczej Silver.

Poradnik jest podzielony na trzy rozdziały: Kobieca seksualność, Męska seksualność i Seks w parze. Opisane są w nich takie kwestie jak: przekonania hamujące seksualność, planowanie erotycznych spotkań czy namiętność w długich relacjach. Poruszono także wątki związane z biologicznymi aspektami seksu – wpływem wieku na współżycie seksualne, profilaktyką zdrowia seksualnego, seksem osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych. W pracy nad książką autorki sięgnęły do najnowszych światowych badań, ale także do ankiet, które przeprowadzały podczas swoich warsztatów. Czytelnicy znajdą tekst napisany lekko i z szacunkiem do odbiorcy, piękne ilustracje, zestawienia, schematy i ćwiczenia. To właśnie dzięki temu jest to tak nowoczesna, ważna i potrzebna książka.

Najlepsze przed Tobą. O dojrzałej sztuce kochania jest odpowiedzią na ważny problem i potrzeby pomijanego często na rynku wydawniczym pokolenia silver. Uzmysławia osobom dojrzałym nieprzemijalność ich seksualności i wskazuje, w jaki sposób odnaleźć w niej źródło przyjemności. Książka przyczynia się do zmiany postrzegania osób 55+ i roli seksu w ich życiu. Zachęca ludzi dojrzałych do akceptowania starzenia się jako naturalnego procesu, który nie musi być jednoznaczny z końcem ich życia erotycznego – co podkreślają recenzenci prof. Zbigniew Izdebski oraz prof. Maria Beisert.

(Iwona Krynicka - Silver Oficyna Wydawnicza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%