Zamknij

Bezpieczny senior - spotkanie z dzielnicowym

17:31, 26.12.2023 Senior BB - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl Aktualizacja: 17:49, 26.12.2023
Skomentuj fot. organizatora fot. organizatora

W ramach kampanii "Bezpieczny Senior" oraz "Nie reagujesz, akceptujesz", w siedzibie fundacji aktywności społecznej Złote Łany w Bielsku-Białej przy ul. Jutrzenki, odbyło się spotkanie dzielnicowego z seniorami. Pod hasłem "Bądź bezpiecznym", st. asp. Dawid Manowski - doświadczony dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej, podjął się ważnego zadania omówienia zagrożeń, na które narażone są osoby starsze.

Bezpieczeństwo Seniorów

Bezpieczeństwo seniorów staje się tematem coraz bardziej palącym i szeroko dyskutowanym. Spotkanie na Złotych Łanach jest jednym z kroków w nieustannej walce o poprawę warunków życia osób starszych. Inicjatywa, wpisująca się w ramy programów "Bezpieczny Senior" i "Nie reagujesz, akceptujesz", kierowana przez st. asp. Manowskiego, zdaje się być krokiem we właściwym kierunku.

Ostrzeżenia i edukacja

W trakcie spotkania, st. asp. Manowski skoncentrował się na omówieniu konkretnych zagrożeń, z jakimi seniorzy mają do czynienia. Metody takie jak "na wnuczka", "na policjanta" czy "oszustwa na blik" stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Dzielnicowy nie tylko przypomniał o istocie ograniczonego zaufania do obcych, ale także zaznaczył wagę ostrożności podczas podejmowania decyzji zakupowych.

Bezpieczeństwo na drodze

Nie ograniczając się tylko do aspektów kryminalnych, spotkanie uwzględniło także kwestie bezpieczeństwa na drodze. Rozdanie opasek odblaskowych przez dzielnicowego nie było tylko symbolicznym gestem. To praktyczne narzędzie, które może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo seniorów, zwłaszcza podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym.

Spotkanie z dzielnicowym Manowskim było nie tylko źródłem wiedzy na temat zagrożeń, ale także okazją do wspólnej refleksji i dyskusji. Program "Bezpieczny Senior" i "Nie reagujesz, akceptujesz" nabiera realnego znaczenia, gdy dotyka serc społeczności lokalnej.

(Senior BB - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%