Zamknij

Punkt konsultacyjny dla kobiet po diagnozie raka piersi w Beskidzkim Centrum Onkologii. Bielskie AMAZONKI służą radą

12:28, 05.08.2024 BR/ materiał prasowy Aktualizacja: 10:06, 06.08.2024
Skomentuj fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

2 sierpnia w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II zainaugurowano punkt konsultacyjny, w którym ochotniczki ze Stowarzyszenia Amazonki z Bielska-Białej będą wspierać kobiety po diagnozie raka piersi. Punkt znajduje się przy głównym wejściu do szpitala, na ul. Wyzwolenia 18, niedaleko kawiarni i sklepu dla Amazonek. Członkinie stowarzyszenia będą dyżurować tam w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 14.00 (przez minimum godzinę) oferując bezpłatną pomoc i rehabilitację na każdym etapie leczenia.

Punkt konsultacyjny powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Szczególne podziękowania skierowano do prezes Fundacji Strefa Kobiet Agnieszki Nowak, posłanki do Parlamentu Europejskiego Mirosławy Nykiel, dyrektora szpitala Piotra Zdunka oraz ordynatora Rafała Wiśniewskiego. Inicjatywę wsparł także prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, który podczas otwarcia podkreślił znaczenie Amazonek w całym przedsięwzięciu.

„Od początku wiedziałem, że jest to inicjatywa słuszna, ale znalezienie odpowiedniego miejsca nie było łatwe. Dzięki wspólnym działaniom udało się nam je stworzyć,” mówił prezydent Klimaszewski. „Nie byłoby za co dziękować, gdyby nie panie ze stowarzyszenia Amazonki. Tylko wy wiecie, co w takiej sytuacji kobieta przeżywa i co jeszcze przed nią. Dlatego wam dziękuję i chylę czoła.”

Prezes Stowarzyszenia Amazonki w Bielsku-Białej, Bogusława Waligóra-Klimurczyk, wyraziła swoje zadowolenie z otwarcia punktu konsultacyjnego. „Jestem bardzo szczęśliwa, że po długich negocjacjach udało się nam otrzymać zgodę na używanie pomieszczenia, w którym odbywać się będą spotkania dla pacjentek leczonych z powodu nowotworu piersi. To jest takie intymne miejsce, w którym będziemy mogły sobie porozmawiać,” podkreśliła.

Ochotniczki ze Stowarzyszenia Amazonki, które same przeszły przez chorobę, będą prowadzić rozmowy z pacjentkami, oferując wsparcie emocjonalne i praktyczne porady. Prezydent Klimaszewski zaznaczył, że „najcenniejszym, co możemy dać drugiemu, jest własny czas” i wyraził nadzieję na sukces tej inicjatywy.

(BR/ materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%