Zamknij

Najstarsza pacjentka w kraju poddana zabiegowi z użyciem pompy wspomagającej pracę serca

12:58, 09.02.2024 BR / materiał prasowy / PAKS Aktualizacja: 13:17, 09.02.2024
Skomentuj żródło; FB PAKS żródło; FB PAKS

W Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca - Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej przeprowadzono zabieg z wykorzystaniem pompy wspomagającej pracę lewej komory serca u najstarszej pacjentki, jak dotąd, w naszym kraju. 90-letnnia pani Władysława trafiła do bielskiego PAKS-u w stanie krytycznym.

Wykonany złożony zabieg angioplastyki wieńcowej

Wykonaliśmy dość złożony zabieg angioplastyki wieńcowej. Cały zespół stanął na wysokości zadania. Mieliśmy wśród operatorów bardzo doświadczonych prof. Piotra Buszmana, dr. Wojciecha Fila, pielęgniarki, techników, całą profesjonalnie zorganizowaną obstawę zabiegową - mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski.

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski z operowaną pacjentką

Kluczowa rola pomp wspomagających pracę lewej komory serca

Pompy wspomagające pracę lewej komory serca stanowią niezastąpione narzędzie w sytuacjach wymagających intensywnej terapii kardiologicznej. W przypadku tej pacjentki, zastosowanie pompy było niezbędne ze względu na podwyższone ryzyko związane z samym zabiegiem. Choć stosowanie takiego wsparcia nie należy do codziennych praktyk, to jednakże w bielskim PAKS-ie, gdzie dbałość o pacjenta jest priorytetem, posługiwanie się nowoczesnymi technologiami medycznymi jest praktyką rutynową.

Sukces dzięki zespołowej pracy

Istotną kwestią, przyczyniającą się do sukcesu tego wyjątkowego przypadku, była zespołowa praca personelu medycznego, którego wysoka kompetencja oraz skoordynowane działanie stanowiły solidne fundamenty podjętej terapii. Pielęgniarki, technicy oraz wszyscy uczestnicy procesu medycznego współpracowali ze sobą w sposób efektywny, co przekładało się na skuteczność udzielanej pomocy.

Wsparcie ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia

Warto podkreślić, że procedury tak zaawansowane jak ta, są możliwe do przeprowadzenia dzięki wsparciu ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia. Dostępność nowoczesnych terapii kardiologicznych dla pacjentów w Polsce stanowi istotny krok w kierunku poprawy jakości życia oraz skuteczności leczenia.

(BR / materiał prasowy / PAKS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%