Zamknij

Wzmożony ruch pojazdów. Wojsko apeluje do obywateli 

15:30, 12.02.2024 Źródło: wojsko-polskie.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. SiecPortali.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. SiecPortali.pl

Od dziś, 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych. Jest to związane z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. 

W najbliższych miesiącach kierowcy na polskich drogach mogą spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów wojskowych. Intensywny ruch wojskowych konwojów będzie obserwowalny aż do końca maja.

W komunikacie przesłanym przez Sztab Generalny Wojska Polskiego podkreślono, że intensyfikacja ruchu pojazdów wojskowych wiąże się z przeprowadzanymi ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Kolumny wojskowe będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych niemal w każdym województwie.

W ramach ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24) udział bierze aż 90 tysięcy żołnierzy z państw NATO oraz armia Szwecji, która niedługo dołączy do Sojuszu.

Przejazdy kolumn mają służyć przede wszystkim szkoleniu z przyjęciem i przerzutem sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami. Sztab Generalny Wojska Polskiego podkreślił, że ćwiczenia mają charakter defensywny. 

- Ćwiczenia mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciw jakiemukolwiek państwu - podkreślono w komunikacie. 

Kierowcy zostali wezwani do zachowania szczególnej ostrożności na drodze, ponieważ kolumny wojskowe będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z policją.

Przemieszczenia zostały skoordynowane z odpowiednimi władzami, w tym lokalnymi, aby minimalizować zakłócenia w ruchu drogowym. 

 

Wojsko apeluje do obywateli 

W związku z ćwiczeniami i przemieszczaniem wojskowych kolmun sztab generalny prosi o niepublikowanie informacji i zdjęć dotyczących ruchów wojskowych oraz ich lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn, oraz danych o wylotach i lądowaniach wojskowych statków powietrznych.

- Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności - napisano.

(Źródło: wojsko-polskie.pl )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%