Zamknij

Opowieści na dobbranoc łączą pokolenia

17:15, 26.12.2023 . Aktualizacja: 17:16, 26.12.2023
Skomentuj fot. organizatora fot. organizatora

Dom Kultury w Wapienicy zaprasza seniorów z całej Polski do podzielenia się swoimi opowieściami z młodszymi pokoleniami. Druga edycja projektu "Opowieści na doBBranoc", który łączy literackie umiejętności seniorów z kreatywnością dzieci. Przedstawiamy szczegóły konkursu, którego efektem będzie wyjątkowa książka. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2024 roku.

Zadanie dla Seniorów: Opowiadanie, bajka, wiersz

Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie trzy nigdzie wcześniej niepublikowane utwory literackie, skierowane do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Formy literackie obejmują bajki, opowiadania oraz wiersze, a tematyka jest dowolna. Wszystkie prace można dostarczyć osobiście do Domu Kultury w Wapienicy lub przesłać pocztą wraz z kartą zgłoszenia. W przypadku sytuacji szczególnych istnieje również opcja przesłania rękopisu.

Szansa na nagrody i publikację

Autorzy najlepszych opowieści zostaną uhonorowani równorzędnymi nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi dyplomami oraz zaproszeniem do udziału w gali promującej książkę. Wyróżnione utwory znajdą swoje miejsce w wydawnictwie książkowym "Opowieści na doBBranoc". Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 22 lutego 2024 roku na oficjalnej stronie internetowej www.mdk.bielsko.pl oraz na Facebooku - Dom Kultury w Wapienicy.

Sukces pierwszej edycji: Zachęta do udziału

Przypomnijmy, że pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zgromadziła aż 42 teksty od 27 autorów z różnych zakątków Polski. Z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Oświęcimia, Chrzanowa oraz miejscowości z okolic Bielska-Białej napłynęły różnorodne formy literackie. Jury, kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie, nagrodziło 16 równorzędnych nagród za najlepsze bajki.

Forma literacka była zaskakująco różnorodna - od rękopisów po maile. Poetyka także zaskoczyła, gdzie poezja, uznawana za najtrudniejszą formę, zdobyła najwięcej uwagi. To świadczy o różnorodności i kreatywności seniorów, którzy postanowili podzielić się swoimi historiami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%